Hogyan csinálhatunk nappalt az éjszakából a lakáson belül? Nagyon egyszerűen úgy, hogy felkapcsoljuk a villanyt. Természetesen ahhoz, hogy ez megtörténhessen, szükség van megfelelő áramellátásra, valamint világítótestekre és vezérlőrendszerre. Ilyenkor jön képbe a falon kívüli kapcsoló bekötése. Mindezeknek a kiépítése hozzáértő szakember feladata.
Természetesen vannak olyan esetek, amikor néhány alapvető szabály betartásával is jó eredményt lehet elérni, de előfordulnak helyzetek, amikor ennyi nem elég. Első lépésben meg kell nézni, hogy pontosan milyen villanykapcsoló kerülhet szóba. Választható ugyanis csillár-, váltó-, egy- és kétpólusú-, keresztkapcsoló, de elérhető még dupla és alternatív változat ugyanúgy. Elhelyezést tekintve pedig a süllyesztett és falon kívüli kapcsoló bekötése kerülhet szóba.
A falon kívüli kapcsoló bekötése valamivel egyszerűbb
Ha már egy kapcsolót kell felrakni a falra, akkor nem mindegy, hogy az milyen előkészületekkel jár. Egy hagyományos, vagyis süllyesztett típus esetében általában vésni, fúrni, faragni kell, ami felújításkor elég sok fejtörést okozhat.
A falon kívüli kapcsoló bekötése azért lehet előnyösebb, mert nem kell kalapácsot, egyéb vésőeszközt ragadni, hiszen a vezérlő kívülre kerül. Csupán a kapcsolóházat kell megfelelően rögzíteni, általában csavar segítségével, majd pedig elvégezni a drótok behúzását.
Az egyszerűbb lámpáknál ez nem jelent komoly kihívást, de egy csillár esetében, már teljesen más a helyzet. A duplakapcsolók is okozhatnak meglepetést, tehát ilyenkor jobb nem kísérletezni, hiszen annak zárlat lehet a vége. A falon kívüli kapcsoló bekötése tehát legyen profira bízva, mert így idő és költség spórolható, valamint jelentősen fokozható a biztonság.