Amikor nem megy le a víz a lefolyón, akkor csak reménykedünk abban, hogy a probléma magától megoldódik. A legrosszabb esetek viszont egyet jelentenek a csatorna diagnosztika megrendelésével, amit azért találtak ki, hogy megtaláljuk a baj forrását. Nagyon nem mindegy, hogy a ház melyik részében jelenik meg a probléma. A mosogatónál néha az is elég, ha szétszedjük a szifont és egy kicsit kitakarítjuk. A legjobb esetben szerelni sem kell, hanem egyszerűen beleteszünk egy kis vegyszert és várunk vele pár órát.
A csatorna diagnosztika akkor kell, amikor semmi nem oldja meg a bajt és hiába takarítunk, vegyszerezünk, ugyanúgy fennmarad a víz. A dugulás szakértője egy apró kamerát enged le a csőbe, ami szinte centire pontosan megmutatja, hogy melyik részen van a probléma, amihez még rombolni sem kell. A csatorna diagnosztika lényege a forrás beazonosítása, vagy a jövőbeni problémák megelőzése. A kamerának hála, előre is dolgozhatunk, hogy később se kelljen ilyen kellemetlenségektől tartanunk.
Következő lépés a csatorna duguláselhárítás
A diagnosztika után végre jöhet maga a csatorna duguláselhárítás! Ez a lépés igazából mindig attól függ, hogy mi okozza a bajt. A felgyülemlett zsír néha forró vízzel és szódabikarbónával is eltűnik. A haj és egyéb szennyeződések már külső segítséget is igényelhetnek, de még nem beszéltünk az építkezésekről, ahol sódert és homokot is találhatunk a csatornában. Értelemszerűen, minél nagyobb a baj, annál nagyobb szükség van a szakember segítségére, ha csak nem akarjuk az egész rendszert tönkretenni.
A csatorna duguláselhárítás nem könnyű feladat, kivéve, ha apróságról van szó, de ilyenkor segítséget nem nagyon szoktunk hívni. A kutakban, szennyvíz vezetékeiben, csőhálózatokban komolyabb dugulásra kell számítani, amit a profik könnyen legyőznek. Az otthoni csatorna duguláselhárítás ezzel szemben lényegesen olcsóbb lesz és egyedül is nekifoghatunk. A titok mindig abban rejlik, hogy megtaláljuk a baj forrását és a helyét. Ha egyszer beazonosítottuk, akkor jöhet az elhárítás!