A kineziológiai szalag többféle módon is jótékony hatással lehet az emberi szervezetre. A kinesiology tape néven is ismert kineziológiai tapasz a test keringési és idegrendszerének befolyásolására, az ezekkel kapcsolatos problémák kezelésére és az érintett fájdalmas helyek regenerálódásának elősegítésére lett kifejlesztve.
A készítmény tervezése és fejlesztése mögött Dr. Kenzo Kase japán orvos áll, aki egy olyan ragasztószalagot szeretett volna elkészíteni, amelyik a bőrhöz hasonlít erősségben és tartósságban. A szakértő legfontosabb célja az volt, hogy az izmok és ízületek munkájának akadályozása nélkül tudjanak regenerálódni és helyre jönni ezek.
Nyilván mindez csakis akkor érhető el, ha az érintett területeket nem éri semmiféle komolyabb terhelés. Rengetegen azt hiszik, hogy a kineziológiai tapasz belsejében valamilyen gyógyszer is található, azonban ez semmiféle hatóanyaggal nem rendelkezik. Egy olyan kémiai anyagoktól mentes rugalmas eszközről van szó, aminek a hatását a ragasztási technikán keresztül fejti ki.
Ezért is annyira lényeges, hogy aki felragasztja, pontosan tisztában legyen vele, mit csinál. A másik tévhit a kineziológiai tapasz kapcsán, hogy ezt csakis az élsportolók használhatják, hiszen ekkor tudja a legjobban kifejteni a hatását. Azonban számos kutatás igazolta, hogy a módszer a mindennapok során is hihetetlenül előnyös lehet, számtalan mozgásszervi panasz és gond esetén.
Sebtapasz a kisebb sérülésekre
A vágások és égések kezelése és a sebek védése elengedhetetlen a gyógyuláshoz. A gyors felépülésben a sebtapasz nagy mértékben segíthet. Sajnos a mai napig rengeteg tévhit kering ezen téma körül is. Az egyik ilyen, hogy a sebet hagyni kell szellőzni, hiszen ekkor felgyorsul a gyógyulás.
Azonban a legtöbb esetben érdemes a kezelt területet a lehető leghamarabb lefedni a sebtapasz segítségével, hiszen így optimalizálható a kórokozók elleni védelem. Gyakran a vízben található mikroorganizmusok el is fertőzhetik a sebet, ami nem csupán a regenerálódás lelassítását okozza, hanem hegesedést és fertőzést is előidéz. A megfelelő fedőkötés vagy sebtapasz védi a sebet és biztosítja a kellő szellőzést is.